AVUSTURYA’DA EĞİTİM

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim almak ister misiniz?

Üstelik yılda sadece 1.500 Euro ödeyerek! Viyana Üniversiteleri sizi bekliyor! Avusturya’da Üniversite Eğitimi – Viyana Üniversiteleri

Viyana üniversiteleri, üniversite sınavında yerleştirildiği üniversiteden memnun olmayan, prestijli eğitim ve diploma arayışında olan öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Viyana’da üniversite eğitimi size başarılı bir geleceğin kapılarını açıyor. Avusturya üniversite sisteminde tüm üniversitelerin yıllık ücretleri devlet sponsorluğunda olduğundan sadece 1500 Euro ve Avusturya’da eğitim alan öğrencilerin diplomaları YÖK tarafından onaylanıyor.

Bu nedenle son yıllarda çok fazla Türk öğrenci, ÖSS sınavında eğitimini almak istediği bölüme giriş yapıp, daha sonra ise kaydını Viyana üniversiteleri için yaptırmaktadır. Siz de böyle bir seçim yaparak kalitesi tüm dünyada rağbet gören Avusturya üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Lisans: Avusturya’da lisans eğitimi alabilmek için, üniversite sınavında herhangi bir 4 yıllık devlet üniversitesi ya da özel üniversiteye yerleştirilmeye hak kazanmış olmanız gerekmektedir. Yerleştirildiğiniz bölümün aynısı ya da en yakın içerikli bir diğer bölüm için Viyana üniversitelerine kayıt olabilirsiniz.

Viyana’da üniversite kayıt başvurusu ve vize işlemleri profesyonelce yönetilip takip edilmesi gereken uzun ve zorlu bir süreçtir. Önceden hazırlık yapıp, başvuru işlemlerini son dakikaya bırakmamak çok önemlidir. Avusturya üniversite kayıt işlemlerinize başlamak için, ÖSYM Yerleştirme belgenizin gelmesini ya da kazandığınız üniversiteye kayıt işlemlerinizin tamamlanmasını beklemeyiniz. Online ön kayıt işlemi için acele ediniz. Evrakları daha sonra da gönderebilirsiniz. Bu size çok önemli zaman kazandıracaktır ve dönem kaybetme riskinizi en aza indirecektir.

Viyana Üniversitelerinde Yüksek Lisans: Viyana üniversiteleri bünyesinde yüksek lisans yapmak isteyen adayların ALES sınavına girmeleri yeterlidir. Adaylar mezun oldukları lisans bölümü ya da bu bölümle ilgili alanlarda yüksek lisans yapabilirler. Viyana üniversiteleri dünyanın en prestijli üniversiteleri arasındadır. Özellikle Viyana Üniversitesi dünya en iyi üniversiteler sıralamasında 70, Avrupa sıralamasında 9. sıradadır.

Yüksek yaşam kalitesi ve entelektüel gelişim üniversite eğitimi sadece fakülteye gitmek değildir. Üniversite öğrencisi yaşamına tesir edecek olan kültürel ve bireysel gelişimi bu yıllarda tamamlar. Viyana’da okuyan öğrencilerin belki de en büyük ayrıcalıklarından biri Avrupa’nın kültür başkentinde yaşıyor olmaktır. Ayrıca Viyana 2008 ve 2009 yıllarında dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiştir. Viyana yaşam standartları, güvenlik ve sosyal olanakları bakımından dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Yurtların sınırlı kontenjanları nedeniyle öğrenciler genellikle kiralık evlerde yaşarlar. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 250-300 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 600-700 Euro civarında olduğu söylenebilir.

Yerleştirilebileceğiniz üniversiteler;

 • Viyana Ekonomi Ve İşletme Üniversitesi (Wirtschaftsuniversität Wien)
 • Viyana Veterinerlik Üniversitesi (Veterinärmedizinische Universität Wien)
 • Viyana Ziraat Üniversitesi (Universität für Bodenkultur Wien)
 • Viyana Tıp Üniversitesi (Medizinische Universitaet Wien)
 • Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi (Üniversitat Für Angewandte Kunst Wien)
 • Viyana Müzik Ve Sahne Sanatları Üniversitesi (University of Music and Performing Arts)

Viyana’daki güvenilir partnerimiz JusLC ile siz de Avusturya’da eğitim ve kariyer hayatınızı profesyonel kuruluşlara emanet edin.

Sunulan hizmetler;

 • Üniversite başvuru evraklarının son kontrolü
 • Üniversite eğitimi alacak adayların başvurularının yapılması, takip edilmesi ve sonlandırılması
 • Üniversite eğitimi öncesinde Almanca kursuna devam edecek adayların başvurularının yapılması, takip edilmesi ve sonlandırılması
 • Yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için daha önce almış oldukları dersleri saydırmada yardım
 • Konaklama ayarlanması
 • Vize danışmanlığı
 • Belediye tarafından verilen ‘İkametgah Belgesi’ nin alınması
 • Havaalanı karşılama, ikamet yerine transfer ve rehberlik hizmeti verilmesi
 • Avusturya’ da zorunlu olan ‘Ögrenci Sigortası’ nın yapılması
 • Toplu ulaşım araçlarından indirimli faydalanmanız için ögrenci bileti almanızda yardım
 • Avusturya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerimize eğitim ve yaşam konularında Türkçe danışmanlık hizmeti verilmesi

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
AVUSTURYA’DA EĞİTİM
Kategori:
Whatsapp'tan görüşmek için tıklayınız.