A1 ALMANCA KURSU

Almanya’daki eşinin yanına gidecek T.C. vatandaşları tarafından, Almanya vizesi başvurusunda bulunurken Almanya Konsolosluğu’na, Almanya aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler sunulmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. Almanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar, Almanya’ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Belgelerin asılları ve ikişer fotokopileri Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır.* (Kaynak: Almanya Konsolosluğu Resmi Sitesi https://tuerkei.diplo.de/ ) Bu belgeler arasında dil yeterlilik sertifikası da bulunmaktadır.

İkamet yasası ile ilgili, Almanya’daki eşin yanına gitmek isteyen kişiler, bulundukları illerin bağlı oldukları Alman Başkonsolosluklarına başvurmadan önce, gerekli evrakları tamamlamak zorundadırlar. Evraklar arasında olan Almanca A1 sertifikasıyla basit düzeyde dil yeterliliklerini belgelemek durumundadırlar. Buradaki amaç, Almanya’ya gelecek olan kişilerin, toplumsal hayata iletişimsel olarak daha çabuk adapte olmalarını sağlamaktır.

Vize Başvurusunda, sadece Almanca Sertifikasının ibrazı, gerekli olan dil yeterliliğinin ispatı anlamına gelmediği gibi, Vize Bölümünün takdirinde, kişilere temel düzeyde Almanca sorular yöneltilebilir. Bu anlamda, kaçak yollarla kurs veren kişi veya işletmelerin verdiği sertifikaların geçersizliği söz konusu olabilir ve itimat edilmemesi gerekir.

Elbim Eğitim Kurumları A.Ş., ikamet yasasında yapılan dil yeterliliği ibraz zorunluluğu ile ilgili değişikliklerden itibaren (2007), Almanya Aile Birleşimi Sınavlarına 6000’den fazla kişiyi hazırlamış; bu kişiler sertifika sınavlarında başarı sağlamış ve ailelerine kavuşmuştur.

Her ay düzenli olarak kendi binasında sınav yapan Elbim, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yetkili Tek Vize Sınav Merkezidir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Kayıtlı: 0 öğrenci
Seviye: Başlangıç
Whatsapp'tan görüşmek için tıklayınız.