Hakkımızda

NEDEN ELBİM EĞİTİM KURUMLARI ?
ÇÜNKÜ HER BRANŞTA; YAPTIĞIMIZ İŞİ, EN ÖNEMLİ İŞİMİZ OLARAK GÖRÜYORUZ!

Elbim Eğitim Kurumları

1990 yılında Gaziantep’te bilişim ve eğitim alanında faaliyete başlamış, Aynı yönetimle istikrarlı bir şekilde büyüyerek günümüze gelmiş, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, 31 yıllık bir kurumdur. Kuruluşundan bu güne kadar on binlerce insana hizmet vermeye devam etmektedir.

Türkiye’de ilk olarak,

İngilizce dil eğitiminde; Oxford Üniversitesi Oxford Quality School Temsilciliğini alarak, Oxford eğitim tekniklerini ve Oxford Üniversitesi eğitim materyallerini kullanıp, uluslararası düzeyde dil eğitimi vermektedir.

Türkiye’de ilk defa

Dil eğitiminde, Görsel – İşitsel – Anlatımlı Eğitim Sistemi hakkında CD ve kitap çıkartıp, projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak, Türkiye’deki devlet okullarına kullanıma açan kurstur.

Türkiye’nin ilk Logo Yazılım Yetkili Eğitim Merkezi olmuş,

Yıllardır binlerce kursiyerinin meslek sahibi olmasını sağlamıştır.

Türkiye’nin ilk Microsoft Yetkili Eğitim Noktası olmuş,

Halen bu alanlarda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika eğitimleri vermektedir.

Dünyada ilk defa halı desinatörlüğünde NedGrafhics

Tarafından “Yetkili Eğitim Merkezi” unvanı verilen ilk özel kurstur.

Türkiye’de ilk olarak,

Texcelle halı programlarının Eğitim lisanslarını satın alarak,Texcelle Yetkili Eğitim Merkezi olarak desinatörlük kursunu başlatmıştır.

Türkiye’de ilk kurs olarak

Kendi yayınevini kurarak, Bilgisayar, Ofis Programları, Bilgisayarlı Muhasebe & Desinatörlük, Hızlı Okuma, İngilizce Temel Eğitim alanında kendi kitabını yazan, yayınını basan profesyonel tek kurumdur.

Türkiye’de ilk defa

Türkiye İş-Kur ile Bilgisayarlı Muhasebe alanında, Avrupa Birliği destekli eğitimi başlatıp % 85 iş garantili kurs projesini başarı ile tamamlamıştır.

Türkiye’de ilk olarak

Evlilik Vizesi veya Nişanlılık Vizesi olarak bilinen sınavlara AB (Aile Birleşimi Sınavları) ifadesini literatüre eklemiş Aile Birleşimi Sınavları isim patenti Elbim’e aittir.

Türkiye’de ilk defa

İngiltere A1 Vize Sınavı Gaziantep’te Elbim Kursları’nda yapılmış, başarı oranı % 100 olmuştur.

Türkiye’de ilk defa

İngiltere Konsolosluğu tarafından kabul gören, City & Guilds – Trinity İngiltere Yetkili Vize Sınav Merkezi olmuş, sınavları Gaziantep’te yapmıştır.

Türkiye’de ilk defa

Bir kursa verilen yetkiyle, İngiltere Aile Birleşimi Sınavları’nın Güneydoğu, IELTS Yetkili Vize Sınav Merkezi kayıt ofisi olarak, Güneydoğu Bölgesine hizmet sunmaktadır.

Türkiye’de ilk olarak

2007 yılında çıkan yasayla Almanca Aile Birleşimi kursunu başlatarak, Ankara Goethe Enstitüsü ile A1 düzeyinde vize sınavlarını yapmış, Goethe Enstitüsü ve Almanya Konsolosluğu tarafından tavsiye listesine alınmıştır.

Türkiye’de ilk olarak

Alman Konsolosluğu tarafından kabul gören, Aile Birleşimi TELC Vize Sınav Merkezi olmuş, şimdi ise Almanya Aile Birleşiminde Goethe Yetkili Vize Sınav Merkezi olarak kursiyerlerini ailelerine kavuşturmaya devam etmektedir.

Türkiye’de ilk defa

Binlerce kursiyerine sınav kazandıran, 2011-2012-2013-2014 yıllarının en başarılı TELC Vize Sınav Merkezi seçilmiştir.

Türkiye’de ilk defa

Bir Alman Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz Elbim Kurslarını ziyarette bulunup, Almanca Aile Birleşimi Kursları hakkında bilgi almıştır.

Türkiye’de ilk defa

Bir Federal Almanya Cumhuriyeti Göç ve Mülteciler Dairesi Genel Müdürü Dr. Manfred Schmidt Özel Elbim Kursları’nı ziyarette bulunmuş, Elbim kurum yönetimiyle görüşerek, vizelerin kolaylaştırılması hakkında toplantı yapmıştır.

Türkiye’de ilk defa

Bir Alman Ateşe Dietmar Petring, Elbim Kursları’nı ziyarette bulunarak kursiyerlerimizle moral ve motivasyon görüşmesi yapmıştır.

Türkiye’de ilk defa

Bir Alman Vize Bölüm Müdürü Wolfgang Schulz, Elbim Kursları’nı ziyarette bulunup, Elbim kurum yönetimiyle ve kursiyerlere vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermiştir.

Türkiye’de ilk defa

Almanya Freiburg Üniversitesi Sosyal-Pedagog bölümünden, Prof. Dr. Beate Steinhilber ve beraberindeki 12 Alman öğrenci Elbim Kursu’nu ziyaret ederek, kurumun yetişkinlere Almanca öğretiminde % 100 başarı sağlamasının teknikleri hakkında öğrencilerine tez hazırlatmıştır.

Türkiye’de ilk defa

Alman Türk Toplumu Federasyonu, Avrupa Birliği kapsamında projelerini Elbim Kurslarında başlatmıştır. Binlerce kursiyerimize Almanya’da kendilerini bekleyen sorunlar ve çözümleri hakkında bilgilendirme seminerleri yapmıştır.

Türkiye’de ilk defa

Sosyal Hizmetler Araştırma, Belgeleme, Eğitim Vakfı (SABEV) Avrupa Birliği destekli projelerini Elbim kurslarında başlatmış, binlerce kursiyerimize Almanya’da sosyal haklar, kanun ve vize yönetmelikleri hakkında bilgi vermiştir.

Türkiye’de ilk defa

Bir kurs personelleriyle Almanya’ya giderek, Gaziantep ve Güneydoğu Bölgesinden göç eden gurbetçileri, dernek ve federasyon çatısı altında toplanmaya ikna edip, 7 bölge derneği kurdurup, bu derneklere destekleyici olarak yurt dışındaki hemşerilerimizin kaynaşması ve dayanışması için reklam ve tanıtım çalışmaları yapmıştır.

Almanca A1 Sertifikası Vize Sınavı her ay düzenli olarak Elbim ‘de yapılmaktadır.

İngilizce A1 Sertifikası Vize Sınav kayıtları Elbim’de alınarak her ay sınav yapılmaktadır.

Eğitim verdiği her branşta %100 başarıyı kendisine hedef belirleyen Elbim, 31 yıllık tecrübesiyle genç, deneyimli ve dinamik eğitim kadrosuyla başarılarına yenilerini eklemeye devam etmektedir.

Sohbet'i Aç
Whatsapp'tan görüşmek için tıklayınız.