Gaziantepliler Frankfurt'ta Buluştu

Almanya'nın Frankfurt kentinde Gaziantepliler Derneği, yedi yıldan bu yana düzenlediği geleneksel kültür ve eğlence gecesinde Gazianteplileri buluşturdu.
Grisheim Sallbau Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Sümer Kurultay, Avrupa Gaziantepliler Derneği Başkanı Sıtkı Pala, SPD Frankfurt Milletvekili Turgut Yüksel, ELBİM Aile Birleşim Kursları Genel Müdürü Murat Özkısacık, Frankfurt VGF Genel Müdürü Machael Budig ile CDU Frankfurt Milletvekili Dr. Ezhar Cezayirli ve İhlas Medya Holding Avrupa Reklam Koordinatörü Ahmet Dörtkaşlı ile birlikte yüzlerce Gaziantepli katıldı.

Almanya Hükümeti'nin kabul ettiği TELC Vize Sınavı'nı yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki tek eğitim ve sınav merkezi olan Gaziantep ELBİM Aile Birleşim Kursları Genel Müdürü Murat Özkısacık, Frankfurt Gaziantepliler Derneği'nin düzenlemiş olduğu kültür ve eğlence akşamına destek olmak amacı ile Almanya'ya geldiğini kaydetti. Murat Özkısacık, "2007 yılından bu yana üç binden fazla kişiye Almanya Vize Sınavı'nı kazandıran kurs yeri olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizim Kursu Göç ve Mülteciler Dairesi Genel Müdürü Dr. Manfred Schmidt, Almanya Büyükelçisi Dr. Eckard Cuntz ile Kenan Kolat'ın özellikle ziyaret ettiği tek kurs olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bugün Frankfurt'ta hemşerilerimiz ile bu gururu da paylaşmanın anlatılmaz olduğunu da ifade etmek isterim" şeklinde konuştu.

© Copyright 2019 Elbim Tüm hakları saklıdır
web tasarım