Elbim Almanca Aile Birleşim Dil Kurslarında Uyum Semineri

Gaziantep'te Aile Birleşimi Yasası'ndan yararlanarak Almanya'ya gitmek isteyen kişilere girecekleri A1 sınavı öncesi Almanya Türk Toplumu Üyeleri tarafından 1 haftalık uyum semineri verildi. Verilen uyum seminerinin ardından kursiyerlere son bir kez daha Almanya'da karşılaşacakları problemlerle ilgili bilgi verildi.

Sertifika töreni öncesi Almanya Türk Toplumu Kültürler Arası İletişim ve Göçe Hazırlık Kursu Öğretmeni Nebahat Uzun, "Almanya devlet yapısını, Almanya'daki yasalar, göçmenlerin uyum sorunları, katılım sorunları, Almanya'daki göçmenlerin sorumlulukları ve hakları gibi konuları öğrencilerimize anlattık. ELBİM, bir buçuk ay süren kurs veriyor. Kursiyerler bir buçuk ayda kendilerini ifade etmeyi öğrenmişler, bunun çok büyük bir başarı olduğuna inanıyorum. Gittiğimiz toplumun yaşamını sosyal hayatı konusunda bilgi sahibi olursak. O topluma katkı sağlayabiliriz

ELBİM Gaziantep'te Almanca kurslarını çok büyük bir başarı ile sergiliyor. Gördüğümüz kadar ile uzman öğretmenler ile çalışıyorlar ve çok disiplinli bir şekilde seminerler yapıyorlar. Bu seminerlere biz katılmasak da öğrenciler ile yaptığımız diyaloglarda zaten fark ediyoruz" dedi.

© Copyright 2018 Elbim Tüm hakları saklıdır
web tasarım