Ankara Almanya Başkonsolosluğu'ndan Elbim Dil Kurslarına Ziyaret

Ankara Başkonsolosluğu Göçmen ve Mülteci Ataşesi Sonja Posha, Çalışma ve Sosyal İşler Baş Katibi Siyasi Bölümü Danışmanı Moria Kettner ve SOBEV Proje Danışmanlarından Nevriye Kayış, Zübeyde Gökdemir ile birlikte 'Yeni Ülkenize Hazırlıklı Gelin' projesi kapsamında Gaziantep Elbim dil kursunu ziyaret ettiler.

Elbim Dil Kursları Genel Müdürü Murat Özkısacık, heyeti kapıda karşılayarak makamında sohbet ettiler. Heyet kursiyerlere verilen eğitim konusunda ve Elbim kursları hakkında Genel Müdür Özkısacık'dan bilgiler aldı. Elbim Dil kursu binasını gezen heyet, sınıflarda bulunan öğrenciler ile sohbet etti. Heyet daha sonra 'Yeni Ülkenize Hazırlıklı Gelin' projesi kapsamında düzenlenen seminere katıldı.

Kursiyerlere iyi bir hizmet sunmak için ellerinden geldiği kadar çalıştıklarını belirten Elbim Dil Kursları Genel Müdürü Murat Özkısacık, "Kurumumuzu teşriflerinden dolayı Ankara Başkonsolosluğu Göçmen ve Mülteci Ataşesi Sonja Posha, Çalışma ve Sosyal İşler Baş Katibi Siyasi Bölümü Danışmanı Moria Kettner ve SOBEV Proje Danışmanlarından Nevriye Kayış, Zübeyde Gökdemir'e teşekkür ederim. Kurumumuzu ziyaret ettiklerinden dolayı çok mutlu olduk. Kursiyerlerimize göstermiş oldukları ilgi ve alaka sayesinde, kursiyerlerin onlardan aldıkları bilgiler ile umuyoruz kursiyerlerimiz gidecekleri ülkelerde daha iyi bilinçli bir yaşam süreceklerdir. Seminer ile iki gün birlikte zaman geçirdik. Bu zaman süresi içinde onlar kursiyerlerimize bilgiler verdiler. Kursiyerlerimiz ile birlikte soru cevap şeklinde görüş alış verişinde bulundular. Kursiyerlerimiz onlara kafalarına takılan soruları sordular. Gayet iki günlük seminer bana göre iyi geçti.Bizler bu seminerleri kursiyerlerimizin gittikleri ülkelerde yabancılık çekmesinler diye sık sık yapmaya çalışıyoruz" dedi.

© Copyright 2019 Elbim Tüm hakları saklıdır
web tasarım