BAŞVURU YAP
Almanya'da Tıpta Uzmanlık

Almanya'da Tıpta Uzmanlık

Türkiye’deki merkezi sistemin aksine Almanya’da tüm sağlık personeli kadrosunu her kliniğin başkanı tayin eder. Üniversiteler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler uzmanlık eğitimi vermeye yetkilidir.

www.aerzteblatt.de/v4/stellen/maske.asp ilgili linkten, Almanya’daki tüm pozisyonlar ve uzmanlık alanları eyalet ve şehirlere göre taranıp, başvurular cv lerinizle birlikte bırakılabilir ve hastanelerle kontağa geçilebilir. Almanya’daki sağlık personeli ihtiyacı göz önünde bulundurulursa hastanelerdeki ilgili kişi sizlerle uzmanlık alanlarına göre ya da ihtiyaca göre iletişime geçecektir.

Almanya’da Tıpta Uzmanlık Eğitimi için, herhangi bir üniversiteden tıp fakültesini bitirmiş olmak ve B2 seviyesinde Almanca yeterliliğinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu eğitim için herhangi bir yaş sınırı ya da sınava gerek yoktur (TUS vb.). Almanya’da dil eğitiminizi devam ettirebilirsiniz (C1).

Elbim Eğitim Kurumları A.Ş. Almanya’da Tıpta Uzmanlık Eğitimi almak isteyen ya da Almanya’da Uzman doktor olarak çalışmak isteyen doktorlar için, “Doktorlara Özel Almanca Grupları” oluşturup, A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar hizmet vererek, sertifika sınavına hazırlamaktadır.

© Copyright 2019 Elbim Tüm hakları saklıdır
web tasarım